Śniadanie daje moc w klasach I-III

W listopadzie uczniowie klas I-III wzięli udział w akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”

Celem akcji jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Przy wsparciu rodziców i wychowawców uczniowie przygotowali zdrowe śniadanie. Na stołach pojawiły się pyszne, kolorowe kanapki i zdrowe przekąski. Nie zabrakło również świeżych warzyw i soczystych owoców. Wspólne przygotowywanie i spożycie śniadania  sprawiło dzieciom wiele przyjemności i na pewno dobrze smakowało. Uczniowie przekonali się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.