Dzień Paszportu

Miasto Wrocław
przy współpracy z Honorowymi Konsulatami
działającymi w naszym mieście
zaprosiło nas do udziału w wydarzeniu
DZIEŃ PASZPORTU,
które odbyło się 16 października 2018 roku
w Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej.

Celem projektu było zaprezentowanie konsulatów honorowych, które działają we Wrocławiu. Projekt skierowany był głównie do uczniów klas 5-6 szkół podstawowych, którzy w ramach edukacji szkolnej mogli poznać różne narodowości zamieszkujące Wrocław, zwrócić uwagę oraz zapoznać się z różnorodnymi kulturami, zwyczajami i tradycjami. Przy wejściu każdy z uczniów otrzymał Paszport Wrocławski. Konsulaty prezentowały swoje kraje na poszczególnych stanowiskach. Każdy odwiedzony punkt to była jedna pieczątka w w/w Paszporcie, a wiedza, którą zyskali uczniowie - bezcenna. Można było skosztować przepysznych przysmaków charakterystycznych dla danego kraju. Jednocześnie na znajdującej się tam scenie odbywały się krótkie prezentacje i występy artystyczne przedstawiające elementy kultury krajów reprezentowanych przez Konsulaty.

Uczniowie byli zachwyceni tym wydarzeniem. Wszyscy fantastycznie się bawili i edukowali przez zabawę.

Na zakończenie każdy otrzymał podarunek w postaci koszulki.

To było świetne przeżycie! Tyle kultury z odległych krajów na wyciągnięcie ręki.