Święto Patrona w SP10

Dnia 3 października 2018 r. miało miejsce
w Szkole Podstawowej im. Bolesława  Krzywoustego
podsumowanie działań
związanych z obchodami ,,Tygodnia Patrona’’.

W ramach owych działań zorganizowano konkursy historyczne dla klas IV-VI, wycieczkę do ruin zamku na Ostrowie Tumskim, gazetki o Patronie, prezentacje multimedialne oraz prace plastyczne (plakaty i drzewa genealogiczne). Ostatnim akcentem było wystąpienie mgr Piotra Piętkowskiego (doktoranta Instytutu Historycznego i Instytutu Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego) na temat: ,,Monarchia wczesnopiastowskia w źródłach historycznych’’. Podczas spotkania Pan Piętkowski szczególny nacisk położył na sylwetkę Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego. Uczniowie mogli też korzystać z osi czasu, na której przedstawione zostały najważniejsze daty z czasów pierwszych Piastów. W spotkaniu uczestniczyły klasy V, VII i VIII.