Spotkanie o początkach archeologicznych Wrocławia

Zakończenie Tygodnia Patrona - spotkaniem pt.: ,,Problem archeologii średniowiecznego miasta na przykładzie badań przeprowadzonych we Wrocławiu’’.

16 października 2017 r., w naszej szkole odbyło się spotkanie pt.: ,,Problem archeologii średniowiecznego miasta na przykładzie badań przeprowadzonych we Wrocławiu’’. Prowadzący mgr Piotr Piętkowski (doktorant Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego) opowiedział uczniom klas VII i IV o specyfice pracy archeologa i miejscach, gdzie obecnie prowadzi się we Wrocławiu wykopaliska archeologiczne. Spotkanie było zwieńczeniem Tygodnia Patrona, w ramach którego odbyły się również inne wydarzenia. Uczniowie klas 4 - 7 wykonali gazetki i plakaty tematyczne, brali udział w konkursie szkolnym, a także w warsztatach, gdzie wyświetlono prezentacje multimedialną, nawiązującą do sylwetki Bolesława Krzywoustego.