Piątek, 2017-11-24

Imieniny: Emmy, Flory

Jesteś tutaj: Start / O przedszkolu

O przedszkolu

Przedszkole znajduje się w centrum osiedla mieszkaniowego im."Bolesława Krzywoustego".

W naszej placówce funkcjonuje 5 oddziałów przedszkolnych:
grupa I - 3-latków, grupa II - 3/4-latków, grupa III - 5 latków, grupa IV - 6-latków i grupa V - 6-latków.

W przedszkolu realizujemy programy:

• "Zbieram, poszukuje, badam” Nowa Era Dorota Dziamska, Marzena Buchnat
  • Nasze przedszkole MAC Edukacja W. Żaba - Żabińska, M.Kwaśniewska
  • Kocham przedszkole, M.Pleskot, A. Staszewska -€“ Mieszek
  • Kocham dobrego Boga

oraz plan pracy przedszkola "Mali wrocławianie w świecie przyrody i matematyki".

1. Chętnie działamy, z matematyką problemów nie mamy

Cele główne:

Þ wszechstronne stymulowanie rozwoju dzieci poprzez kształtowanie ich uzdolnień matematycznych,

Þ rozbudzanie dziecięcej aktywności i potrzeby poznawania świata poprzez działania z zakresu edukacji matematycznej,

Þ doskonalenie rozwoju umiejętności matematycznych u dzieci w wieku przedszkolnym,

Þ wspieranie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w rozwijaniu ich zainteresowań i uczeniu się matematyki,

Þ stworzenie warunków sprzyjających zdobywaniu kompetencji matematycznych w toku zabawy,

Þ poszukiwanie atrakcyjnych metod i form pracy rozwijających u dzieci zdolności matematyczne wg propozycji E. Gruszczyk-Kolczyńskiej.

2. Z przyrodą na ty!

Cele główne:

Þ pogłębianie wiedzy przyrodniczej poprzez bezpośrednią obserwację, eksperyment i twórczą działalność dzieci,

Þ rozbudzanie zainteresowań związanych z ochroną środowiska przyrodniczego,

Þ kształtowanie przyjaznego stosunku do roślin i zwierząt,

Þ kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego,

Þ rozwijanie aktywnych form wypoczynku na łonie przyrody.

W roku szkolnym 2012/13 włączyliśmy się do wrocławskiej sieci przedszkoli promujących zdrowie.

Każda grupa przedszkolna ma do dyspozycji przestronną salę wyposażoną w różnorodne pomoce dydaktyczne i zabawki.

Sala przedszkola.

Przy salach znajdują się łazienki dla dzieci, z umywalkami im toaletami dostosowanymi do ich potrzeb.

Łazienka przedszkola

Zajęcia dodatkowe odbywają się w holu przedszkola na I piętrze i parterze.

Hol I piętro Hol na parterze

W szatni przedszkolnej dzieci mają indywidualne szafki.

Szatnia